Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 6801381



*

nr 680 1381


Kanna

Pläter, höjd: 19


Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 februari 2011
kl 17:18:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/2 19:49:09 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna nysilver pläter silver ädelmetall
  • 8294 Kanna
    + coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 1019 Kopp med fat &..
    Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:46
  • 8035 Tekanna
    silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:04




Ladda ner broschyr